GÜNEŞ KORUYUCULAR VE GÜNEŞ BAKIM ÜRÜNLERİ ATÖLYESİ

248636446_412899780293055_5624922702240748038_n
Şerife Akküçük
4 Nisan 2024
Bu eğitim için sınırsız kontenjan mevcuttur.

Bu Ders Hakkında

Özellikle güneş kremi, eğitimlerimizde öğrencilerimiz veya danışanlarımız tarafından en çok istenen formülasyonlar arasında yer alıyor. Ne yazık ki sadece yağların SPF değerine güvenerek veya formülasyona şu kadar gram çinko oksit ilave ederseniz SPF 30-50 elde edersiniz gibi bir tarif mümkün olmuyor. Profesyonel laboratuvar cihazlarıyla yapılan ve ev şartlarında yapılan karıştırma işlemleri bile, iki krem arasında SPF farkına sebep oluyorken bu konuyu ele almak istedik. Uzun zamandır yürüttüğümüz laboratuvar çalışması ve özellikle elde karıştırma işlemleri sonrası yaptığımız SPF testleri ile sizlere neyi, nasıl, niçin ve neden kullanıp kullanamayacağınızı anlatacağımız, hangi şartlarda bu SPF değerlerlerine ulaşabileceğinizi öğrenebileceğiniz, ürün yapılış videolarını izleyebileceğiniz atölyemize davetlisiniz.
.
Yaklaşık 3,5-4 saatlik konu anlatımının bulunduğu ders kaydı sistemimizde yüklüdür. Hemen izle atölyemizi satın aldıktan sonra 2 yıl süreyle izleyebilirsiniz. Ders notlarını PDF formatında indirebilirsiniz.

Atölye içeriği:

*  
.
🌿 Ayrıca SPF 30+ ve SPF 50+ test sonuçları ile birlikte aşağıdaki 8 güneş bakım ürün formülasyonu ve 4 uygulama videosu katılımcılarımızla paylaşılacaktır. Uygulamalarda Roucou yağı gibi UV ışınlarına karşı foto koruma sağlayan, antioksidan ve doğal renklendirici özelliği bulunan Ecocert sertifikalı özel hammaddeler, sürümü kolaylaştıran yeni nesil doğal UV filtreleri kullanılacaktır.

Uygulama başlıkları:
.
☀️Su bazlı güneş koruyucu krem
☀️Yağ bazlı güneş koruyucu krem (SPF 30+ ve SPF 50+)
☀️Bronzlaştırıcı bakım yağı
☀️Güneş sonrası nemlendirici, ferahlatıcı jel
☀️Güneş sonrası nemlendirici, ferahlatıcı sprey
☀️Güneş sonrası onarıcı balm (vegan seçeneği ile iki formülasyon)

Ders Planı

10 Ders

DERS SUNUMU, PDF’LER

GÜNEŞ KORUYUCULAR VE GÜNEŞ BAKIM ÜRÜNLERİ ATÖLYESİ00:00
FDA FACT SHEET-FDA PROPOSED RULE-SUNSCREEN DRUG PRODUCTS00:00
FDA Proposes Suncreen Regulation Changes Infographic00:00
TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU GÜNEŞ KORUYUCU KOZMETİK ÜRÜNLERE İLİŞKİN KILAVUZ00:00

DERS ANLATIMI, ZOOM KAYDI

UYGULAMA VİDEOLARI

Eğitmen:

Şerife Akküçük

Eğitmen

4.94/5
7 Kursları
18 Yorumları
332 Öğrenciler
1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi/ Biyoloji Öğretmenliği Bölümü lisans eğitimine başladı. 1997 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne yatay geçiş yaparak 2000 yılında lisans eğitimini tamamladı. Şerife Akküçük, mezuniyetinden sonra ilgi alanı olan Güzellik Uzmanlığı ve Estetisyenlik programını bitirdi. 12 yıllık meslek hayatı boyunca kişisel gelişim ve yenilikçi yaklaşımı benimsedi. Klinik işletmeciliği süresince Aromaterapi, Kozmetik, Reiki, Access Consciousness/ Access Bars eğitimlerini tamamladı ve 2008-2011 yılları arasında MEB’e bağlı kurumlarda uygulamalı cilt ve saç bakımı kozmetikleri, makyaj kozmetikleri, epilasyon ve masaj konularında uzman eğitmen olarak hizmet verdi. Yüksek lisans eğitimini, 2012-2015 yılları arasında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi,  Mikrobiyoloji A.D.’da  ‘’Erişkin Tip 2 Diabetes Mellitus’lu Hastalarda Tetanoza Karşı İmmun Durumun Belirlenmesi’’ konusunda tamamladı. 2016 yılında yine aynı üniversitede Parazitoloji A.D.’da doktoraya başladı. Aromaterapinin etkilerini bilimsel çalışmalarla destekleyen yayınları ile alanında araştırmalarını geliştirmeyi hedefledi. “Blefarit ve şalazyon tanısı almış hastalarda Demodex folliculorum ve Demodex brevis görülme sıklığı ve bazı esansiyel yağların in vitro akar yaşam süresine etkileri” başlıklı doktora tezini yürüttü ve 2020 yılında doktor ünvanını aldı. Bilimsel araştırma ve makale çalışmaları halen devam etmektedir. Aromaterapi, Sağlıklı ciltler için esansiyel yağlar ve Esansiyel yağ güvenliği eğitimlerini Tisserand Enstitü’de, Organik cilt bakım formülasyonları ve Organik saç bakım formülasyonları eğitimlerini ise Formula Botanica’da tamamlamıştır.  Kozmetik Ürünlerde Güvenlilik Değerlendirme Uzmanı olan Şerife Akküçük’ün özel eğitim kurumlarında uluslararası geçerliliği olan sertifikasyon programları, üniversite programları ile Aromaterapi ve Doğal Kozmetik alanında eğitimleri devam etmektedir.
Daha fazlasını gör
Gösterilecek alanları seçin. Diğerleri gizlenecek. Siparişi yeniden düzenlemek için sürükleyip bırakın.
 • Görüntü
 • SKU
 • Verim
 • Fiyat
 • Stok
 • Kullanılabilirlik
 • Sepete ekle
 • Tanım
 • İçerik
 • Ağırlık
 • Boyutlar
 • Ek bilgi
Click outside to hide the comparison bar
Karşılaştırmak